Již tradičně pořádal v sobotu 5.prosince oddíl sportovní gymnastiky Loko Trutnov Mikulášský závod v gymnastickém čtyřboji. Do závodu se přihlásili kromě domácích i gymnasti a gymnastky z TJ Jičín, TJ Spartaku Vrchlabí a Sokola Police nad Metují. Pořadatel vyhlásil čtyři dívčí kategorie a jednu chlapeckou.

V nejmladší kategorii dívek "Čertíci" (nar. 2003 a mladší) si zkoušela své závodnické dovednosti děvčata z naší přípravky a Káťa Matoušková z TJ Jičn, která se umístila na prvním místě před našimi děvčaty Kájou Šolínovou a Verčou Říčařovou.

Kategorii "Čerťata" (dívky nar. 2000-2002) vyhrála naše Kamila Krejčová s nejvyššími známkami ve třech disciplínách, před Karolínou Němečkovou ze Spartaku Vrchlabí a dalším naším želízkem v ohni Sárou Moníkovou.

Nejvyšší příčku v kategorii "Andílků" (dívky nar. 1998-1999) opanovala s náskokem celého bodu gymnastka Spartaku Vrchlabí Martina Waňková před Terezou Svobodovou a Pavlou Svědirohovou z našeho týmu. Tereza jako obvykle předvedla skvělý skok z trampolíny přes koně, který rozhodčí ohodnotili nejvyšším bodovým ohodnocením celého závodu 9,8 bodu.

V kategorii nejstarších dívek stanula na nejvyšším stupni vítězů Iva Fejglová z Vrchlabí. Na druhém místě se umístily se stejným výsledkem Michaela Bachtíková a Anna Nesvadbová.

Mezi chlapci byl nejlepší Daniel Klimeš před Josefem Kollertem (oba ze Sokola Police nad Metují) před naším Vojtou Jarošem.

Po vyhlášení výsledků závodu se vehnali do tělocvičny čerti a pokusili se odnést kluky v pytli. Nakonec se ukázalo, že zas tak nezlobili, takže všechno dobře dopadlo a Mikuláš mohl rozdat i pár sladkostí.

MS