08.12.2018 Vánoční závody SG - všichni  16.02.2019 Valentýnský závod - Jaroměř - SG dle uvážení trenéra
     09.03.2019 Trautenberkův korbel + okresní přebor - SG dle uvážení trenéra
     30.03.2019 Třebíčský pohár - TG - Junior I., II., III
     13.04.2019 Krajský přebor - SG - postupující z okresního přeboru
    04.05. - 05.05.2019 MČR TG Olomouc - Junior I., II., III

Na hranici mezi sportem a uměním

Sportovní gymnastika děvčat má v Trutnově více než čtyřicetiletou tradici, rukama jejich trenérů prošly již stovky a stovky dětí. Většina z nich však po ukončení základních škol s gymnastikou končí, odcházejí na střední školy mimo Trutnov a ke gymnastice se vracejí jen výjimečně. Na pravidelné tréninky v jiném působišti nebývají podmínky. I zájmy a trávení volného času se obrací jinam. A proto vznikl již před 27 lety záměr, umožňující těm „odrostlejším“ si občas zazávodit, připomenout si získané pohybové návyky a třeba taky se ke gymnastice jako trenérka později vrátit. Vznikl závod „O Trautenberkův korbel“, tak trochu s pokusem o legraci a pro radost ze závodění, bez napětí a slz po nezdařených pokusech. A taky s podporou těm starším, kteří za pokročilejší věk obdrží bodovou bonifikaci.

Letošní 27.ročník měl ovšem menší účast než obvykle: jen čtyři dvoučlenná družstva žen  a čtyři dorostenky z oddílů LokoTrutnov, Sokol Jaroměř a Sokol Kladno. Z žen byla nejlepší Blanka Vlčková ze Sokola Kladno a Iva Pekárková z Loko Trutnov. V kategorii  dorostenek vyhrála Veronika Krejčí před Terezou Svobodovou a Michaelou Bachtíkovou z Loko Trutnov.  Žákyně ani další aktivní cvičenky oddílu Lokomotiva Trutnov se závodu tentokrát neúčastnily.

Výsledky

Připravuje se totiž – pro trutnovskou gymnastiku - vrcholná akce roku : Mezinárodní mistrovství ČR v soutěži TeamGym, které se bude konat ve sportovní hale ZŠ Komenského ve dnech 5. a 6. května 2012. Soutěžit se bude ve třech disciplínách a těmi jsou: pohybová skladba, vrcholová akrobacie na pružném pásu, přeskok s využitím trampolíny, to vše doplněné hudbou. Trutnovské závodnice již mají za sebou mnoho úspěšných startů na různých místech v naší republice, závodit na domácí půdě a za podpory trutnovského publika bude však jejich premiérou. Bude to nejen sportovní, ale i umělecký zážitek.

Václav Hejzák, foto Jaroslav Benda