08.12.2018 Vánoční závody SG - všichni  16.02.2019 Valentýnský závod - Jaroměř - SG dle uvážení trenéra
     09.03.2019 Trautenberkův korbel + okresní přebor - SG dle uvážení trenéra
     30.03.2019 Třebíčský pohár - TG - Junior I., II., III
     13.04.2019 Krajský přebor - SG - postupující z okresního přeboru
    04.05. - 05.05.2019 MČR TG Olomouc - Junior I., II., III

Po dvou letech uspořádala Česká asociace sportu pro všechny opět republikové finále ve sportovní gymnastice. Na základě výsledků krajského přeboru se do republikového klání probojovala početná skupina trutnovských gymnastek a jeden gymnasta.

V sobotu závodili v gymnastickém čtyřboji (prostná, kladina, hrazda, přeskok) nejprve mladší žákyně  a chlapci, později odpoledne přišla řada i na starší žákyně.

Mladší žákyně bojovaly v obrovské konkurenci pětačtyřiceti závodnic v obou kategoriích a nejlepším umístěním bylo pro Trutnov 16. místo.

V kategorii starší žákyně III nastoupilo k závodu za královéhradecký kraj tříčlenné družstvo, složené z trutnovských děvčat: Elišky Slavkové, Kamily Krejčové a Pavly Svědirohové. Své sestavy předvedla děvčata skvěle. Eliška získala zlatou medaili a stala se tak přebornicí ČR ve své kategorii, Kamila s mírným bodovým odstupem vybojovala stříbrnou medaili. Vzhledem k tomu, že i třetí závodnice se umístila v první desítce z celkového počtu třiceti závodnic, získala děvčata i zlaté medaile v družstvech.

Foto: Kamča Krejčová, Eliška Slavková, Pavla Svědirohová

Nejstarší žákyně reprezentovala za Trutnov Veronika Krejčí, Michaela Bachtíková a Tereza Svobodová. I jim se podařilo odcvičit své sestavy výborně, nechaly za sebou všechny ostatní a kompletně opanovaly stupně vítězů. 1. místo získala a přebornicí ČR se stala Veronika, 2. místo Michaela a 3. příčku Tereza. Zlaté medaile přirozeně získaly i v kategorii družstev.

Foto: Terka Svobodová, Míša Bachtíková, Verča Krejčí

Trutnovské dorostenky cvičily v nedělním programu a jejich bodové zisky dosáhly na 10. a

17. příčku.

ms