13.04.2019 Krajský přebor - SG - postupující z okresního přeboru 09.11.2019 Republikové finále TG Trutnov 2019
08.05.2019 okresní kolo atletiky 07.12.2019 Vánoční turnaj SG
10.05.-12.05.2019 MČR TG Olomouc - Junior I., II., III
01.06.2019 Brněnský pohár TG - Junior I. a II.
16.08. - 24.08.2019 soustředění Hostinné 2019 - pro všechny od ml. žákyní I.
19.10.2019 Pohár města Příbrami TG

Po dvou letech uspořádala Česká asociace sportu pro všechny opět republikové finále ve sportovní gymnastice. Na základě výsledků krajského přeboru se do republikového klání probojovala početná skupina trutnovských gymnastek a jeden gymnasta.

V sobotu závodili v gymnastickém čtyřboji (prostná, kladina, hrazda, přeskok) nejprve mladší žákyně  a chlapci, později odpoledne přišla řada i na starší žákyně.

Mladší žákyně bojovaly v obrovské konkurenci pětačtyřiceti závodnic v obou kategoriích a nejlepším umístěním bylo pro Trutnov 16. místo.

V kategorii starší žákyně III nastoupilo k závodu za královéhradecký kraj tříčlenné družstvo, složené z trutnovských děvčat: Elišky Slavkové, Kamily Krejčové a Pavly Svědirohové. Své sestavy předvedla děvčata skvěle. Eliška získala zlatou medaili a stala se tak přebornicí ČR ve své kategorii, Kamila s mírným bodovým odstupem vybojovala stříbrnou medaili. Vzhledem k tomu, že i třetí závodnice se umístila v první desítce z celkového počtu třiceti závodnic, získala děvčata i zlaté medaile v družstvech.

Foto: Kamča Krejčová, Eliška Slavková, Pavla Svědirohová

Nejstarší žákyně reprezentovala za Trutnov Veronika Krejčí, Michaela Bachtíková a Tereza Svobodová. I jim se podařilo odcvičit své sestavy výborně, nechaly za sebou všechny ostatní a kompletně opanovaly stupně vítězů. 1. místo získala a přebornicí ČR se stala Veronika, 2. místo Michaela a 3. příčku Tereza. Zlaté medaile přirozeně získaly i v kategorii družstev.

Foto: Terka Svobodová, Míša Bachtíková, Verča Krejčí

Trutnovské dorostenky cvičily v nedělním programu a jejich bodové zisky dosáhly na 10. a

17. příčku.

ms