08.12.2018 Vánoční závody SG - všichni  16.02.2019 Valentýnský závod - Jaroměř - SG dle uvážení trenéra 
     09.03.2019 Trautenberkův korbel + okresní přebor - SG dle uvážení trenéra
     30.03.2019 Třebíčský pohár - TG - Junior I., II., III
     13.04.2019 Krajský přebor - SG - postupující z okresního přeboru
    04.05. - 05.05.2019 MČR TG Olomouc - Junior I., II., III
    17.05. - 19.05.2019 Doubí u Třeboně - SG - postupující z kraje

xx.xx.xxxx

 ............................................................

 16.08. - 24.08.2019

soustředění Hostinné 2019 - pro všechny od ml. žákyní I.

 

V pátek ráno 30. prosince vycestovaly trutnovské gymnastky na svůj první zahraniční závod, kterým byl přebor Bavorska v TeamGymu „Bayern-Open 2012“. Závod pořádal TV Fürth 1860, který byl v květnu hostem Mezinárodního mistrovství ČR v Trutnově a v říjnu se účastnil ME v Dánsku.

 

Závodu se v průběhu soboty a neděle účastnilo 40 týmů z pěti zemí. 

V pátek odpoledne celá výprava navštívila známé vánoční trhy v Norimberku a nasála tak pravou adventní náladu. K večeru se přesunula 9 km od Norimberku do Fürthu, dějiště víkendového závodu.

Po večeři měly dívky čas na trénink, kterého se rozhodly využít k vyzkoušení nářadí, na kterém měly v sobotu závodit. Při tréninku akrobatických řad na tumblingu došlo bohužel ke zranění kolene jedné ze stěžejních závodnic oddílu Terezy Svobodové a trenéři proto museli na sobotní závod předělat celou strategii a poněkud snížit výchozí obtížnost řad na tumblingu.

Sobotní program zahájily dopoledne nejmladší děti, které podávaly obdivuhodné výkony, zejména pak chlapci z Estonska. Odpolední závod už patřil seniorským a juniorským týmům s nejvyšší výkonností. Pro Loko Trutnov začal závod pohybovou skladbou, druhou disciplínou byly akrobatické řady na tumblingu a poslední přišla na řadu trampolína.  Pro trutnovačky byl závod ve Fürthu prvním závodem podle mezinárodních evropských pravidel, které se od českých výrazně liší jak řazením a obtížností prvků, tak bodováním.

Děvčata v obrovské konkurenci, které dominovaly zlaté gymnastky z italského Noceta, obstály skvěle a ztrátou pouhých tří desetin bodu zaostaly za druhými děvčaty z Brandenburgu. Bez mála tři body za trutnovskými dívkami zaostaly týmy z estonského Tallinu a domácí Augsburg.

Bronzový pohár z mezinárodního závodu Bayern-Open 2012 je sladkou tečkou za celoročními výbornými výsledky trutnovských sportovních gymnastek v soutěži TeamGym.

Obr.01

ms

foto: Áňa Nesvadbová