Jako každoročně patřil i letošní květen pro oddíl sportovní gymnastiky k nejnáročnějším měsícům roku.

První květnový víkend patřil krajskému přeboru ve sportovní gymnastice ASPV, odkud se probojovala početná skupina závodníků a závodnic z oddílu Lokomotiva Trutnov na republikové finále, které proběhlo ve dnech 18.-19. května v Doubí u Třeboně.

Nejmladší děti závodily v sobotu dopoledne. Nejlepším umístěním z dívek bylo 14. místo Natálie Kolínové a z chlapců pak 6. místo Josepha Melichara, který spolu s Matyášem Plecháčem a Vojtěchem Vrabcem (Špindlerův Mlýn) získal pro KH kraj 2. příčku.

Starší dívky se vrhly do bojů v odpoledních hodinách. V kategorii starší žákyně III závodilo za Královéhradecký kraj družstvo složené výhradně z děvčat Loko Trutnov. Umístění Kamily Krejčové na 2. místě, Anny Hyunhové na 12. místě a Kateřiny Bydžovské na 24. místě vyneslo děvčatům celkové 3. místo ve družstvech.

Starší žákyně IV měly družstvo KH kraje posílené Lucií Řezníčkovou z České Skalice, která zvítězila v jednotlivkyních. Trutnovská Eliška Krejčí získala místo 2. a Eliška Slavková pak 3. místo, jasným výsledkem pro  Královéhradecký kraj bylo prvenství.

V nedělním závodě dorostenek Veronika Krejčí navázala na loňské prvenství v nižší kategorii starších žákyň opětovným vítězstvím, Tereza Svobodová vybojovala 3. příčku  a Sabina Tláskalová 17. I dorostenky (všechny Loko Trutnov) vybojovaly pro KH kraj 1. místo ve družstvech.

O víkendech mezi gymnastickými závody absolvovali závodníci a závodnice oddílu sportovní gymnastiky ještě okresní a krajské kolo atletických závodů. Na kraj se z Trutnova nominovali 4 závodníci, z nichž Kateřina Bydžovská a Kamila Krejčová postoupily na republikové finále, které se bude konat 8.6.2013 v Brandýse na Labem.

Poslední květnový víkend pořádala v Praze Česká gymnastická federace 3. kolo testování do národní reprezentace v TeamGymu, kterého se zúčastnily také závodnice oddílu sportovní gymnastiky Loko Trutnov. Celým náročným testováním prošly z oddílu nejlépe Eliška Slavková a Veronika Krejčí, které se tímto zařadily do reprezentačního výběru České republiky v soutěži TeamGym pro mistrovství Evropy, které se bude konat v říjnu příštího roku na Islandu. Obě dívky za své úspěchy vděčí  neúnavné letité práci trenérům Evě Rudolfové, Haně Jarošové a Jiřímu Matuškovi, kteří v týmové spolupráci dovedli trutnovský TeamGym na republikový vrchol.

ms