08.12.2018 Vánoční závody SG - všichni  16.02.2019 Valentýnský závod - Jaroměř - SG dle uvážení trenéra 
     09.03.2019 Trautenberkův korbel + okresní přebor - SG dle uvážení trenéra
     30.03.2019 Třebíčský pohár - TG - Junior I., II., III
     13.04.2019 Krajský přebor - SG - postupující z okresního přeboru
    04.05. - 05.05.2019 MČR TG Olomouc - Junior I., II., III
    17.05. - 19.05.2019 Doubí u Třeboně - SG - postupující z kraje

xx.xx.xxxx

 ............................................................

 16.08. - 24.08.2019

soustředění Hostinné 2019 - pro všechny od ml. žákyní I.

 

V podzimní části závodní sezóny držely trutnovské gymnastky vynikající formu nastavenou již od začátku roku.

V říjnu se rozjely na Příbramském poháru, který je již tradičně prvním podzimním závodem. Dívky Junior I (do 11 let) předvedly výborný výkon a získaly nejvyšší bodové ohodnocení spolu s gymnastkami z Plzně. Rozhodnutí o vítězi dle pravidel nakonec mluvilo ve prospěch soupeřů a TJ Lokomotiva Trutnov si odvezla stříbrný pohár.

 

Starší děvčata z týmu Junior II rozjela podzim v duchu přípravy na příští rok, kdy budou většinou závodit ve vyšší kategorii. Proto se již nyní trenéři rozhodli jít do vyšší obtížnosti, aby si dívky vyzkoušely předepsané prvky. Vyšší obtížnost s sebou nese i vyšší riziko chyb. S tím se  gymnastky popraly ke spokojenosti svojí i trenérů a vybojovaly stříbrný pohár.

V sobotu 9. listopadu se mladé naděje oddílu, které se teprve připravují na velké závody, zúčastnily oblastního kola soutěže „Malý TeamGym“ v Kolíně v kategorii do 8 let. V této soutěži se závodí na rozdíl od TeamGymu pouze ve dvou disciplínách a to akrobacii a trampolíně.  Svoje řady předvedly dívenky nádherně a přivezly si do Trutnova stříbrný pohár.

 

Obr.01

Nejvýznamnějším závodem podzimu bylo republikové finále České asociace sport pro všechny, který asociace uspořádala jako otevřený a proto se ho účastnila celá  špička České republiky. Jedná se zároveň o kvalifikační závod na MČR.

Tým dívek Junior I nezaváhal ani v jedné ze tří disciplín a zejména skladba v choreografii Hanky Jarošové jim vynesla zlaté medaile. 

Obr.02

 

Dívky z týmu Junior II nasadily velmi vysoko laťku v obtížnosti a výchozí známce na akrobacii  a na trampolíně si vyzkoušely dokonce tři dívky dvojná salta. V těchto dvou disciplínách děvčata bohužel nabrala několik chyb a ty jim srazily výslednou známku. Skladbu holky zajely naprosto perfektně. Výsledkem je druhé místo.

Obr.03

 

Oba trutnovské týmy si suverénně vybojovaly postup na Mistrovství České republiky, které se bude konat v dubnu příštího roku v Ostravě.

ms