xx.xx.xxxx  xxxxxxx xxxxxx xx - xxxxxxx  13.11.2021  Republikové finále TG Trutnov - Junior I., II.
     11.12.2021  Vánoční závod SG Trutnov - dle rozhodnutí trenéra

13.-21.08.2021 Letní soustředění
xx.-xx.xx.2021 Republikové finále SG - postupující z krajského přeboru - ODLOŽENO (Září, Říjen)
09.10.2021 Pohár města Kadaně - Junior I. a II.
28.-29.10.2021 MČR TG Olomouc - Junior I., II.
06.11.2021 Plzeňský pohár - TG - Junior I. a II. ??.??.????

Původně jsme na ryby jet nechtěli, ale k čemu jinému přirovnat zisk 14- ti medailí z Republikového finále v gymnastice, než k výlovu rybníka… Rybníka Svět v Třeboni, na jehož břehu se ve dnech 16.- 18. května soutěž konala. Královéhradecký kraj reprezentovalo 18 gymnastek a gymnastů z oddílu LOKO Trutnov.

Vše vypuklo v sobotu ráno závodem nejmladších dětí. Až na jedinou výjimku si děti závod pod vlajkou ČR vyzkoušely poprvé a byl to veliký test jejich - především psychické - odolnosti. Zadržet slzičky drající se do očí při drobných nezdarech, vyžaduje hodně sil. To se však netýká chlapců, kteří si bez ambicí v klidu odcvičili své povinné sestavy. O to větším překvapením pro naši výpravu byl zisk stříbrné medaile Dominika Karla Janka a 4. místa Matyáše Plecháče. Nejmladší gymnastky také předvedly krásné výkony v podobě bronzové medaile Pavlíny Hellingerové a 4. místa Natálie Kolínové. Jejich umístění je o to cennější, že ho děvčata dosáhla v konkurenci 70- ti gymnastek. Tříčlenná družstva chlapců i děvčat si součtem bodů vybojovala shodně stříbrné medaile.

Poté už následoval závod zkušených gymnastek, kde naše děvčata nezklamala a jak je již tradicí, obdržela vysoké známky od rozhodčích. V soutěžích družstev si díky skvělým výkonům Trutnovačky vybojovaly stříbro v kategorii starších žákyň a dorostenky dokonce zlato. K němu největší měrou přispěla Tereza Svobodová 3. místem v závodě jednotlivců.

Co říci na závěr? Přestože celý víkend lilo jako z konve, trutnovská výprava se domů vracela ve výborné náladě. Děti zúročily na nejdůležitějších závodech sezóny celoroční dřinu a trenérkám se tak dostalo povzbuzení do další práce.

pk