09.03.2019 Trautenberkův korbel + okresní přebor - SG dle uvážení trenéra    
30.03.2019 Třebíčský pohár - TG - Junior I., II., III    
13.04.2019 Krajský přebor - SG - postupující z okresního přeboru    
10.05.-12.05.2019 MČR TG Olomouc - Junior I., II., III    
17.05. - 19.05.2019 Doubí u Třeboně - SG - postupující z kraje    
16.08. - 24.08.2019 soustředění Hostinné 2019 - pro všechny od ml. žákyní I.    
   

xx.xx.xxxx

............................................................

 

Republikové finále ve sportovní gymnastice vydalo několik trutnovských medailistů

Trutnov - Jednadvacetičlenná výprava Lokomotivy vyrazila o víkendu do jižních Čech, konkrétně do Doubí u Třeboně, kde se uskutečnilo republikové finále ve sportovní gymnastice.

 

Republikové finále ve sportovní gymnastice vydalo několik trutnovských medailistů

Soutěžní maraton zahájilo nejmladší žactvo do devíti let. Dominik Karel Janko zacvičil svůj vypilovaný závodní program, za který zaslouženě obdržel nejvyšší známky a stal se tak přeborníkem republiky. Rovněž jeho týmový kolega Jiří Špelda nezklamal a pátým místem se zařadil mezi špičku ve své kategorii.

Následoval velice povedený výkon stejně starých děvčat, která ve velké konkurenci vybojovala bronz. O medaili se zasloužilo družstvo ve složení Pavlína Hellingerová (5. místo), Barbora Oravcová (7. místo) a Karolína Slavíková (16. místo).

V další věkové kategorii do 11 let zazářila Natálie Kolínová, která obsadila druhou příčku díky svým krásným sestavám a bezchybnému přemetu přes švédskou bednu.

Starší žákyně III a IV (do 15 let) na stupně vítězů nedosáhly, když těm starším však k získání bronzu scházely pouhé dvě desetinky. Nejlépe se v mladší kategorii do 13 let umístila Adéla Seifrtová - 12. místo a v kategorii do 15 let skončila osmá Kamila Krejčová.

Završením víkendového klání byl povedený nedělní závod dorostenek, kde se nejvýrazněji prosadila Veronika Krejčí. Vybojovala bronz. Hned za ní se seřadily čtvrtá Michaela Bachtíková a pátá Eliška Slavíková, které společně vyhrály závod družstev s několika bodovým náskokem.

Třešničkou na dortu bylo získání stříbrného poháru v soutěži všech čtrnácti krajů.

 

Gymnastika Trebon 2